Położenie Geograficzne

Położenie geograficzne:

   Jordanów leży w miejscu łączącym Beskid Wysoki, Średni i Wyspowy w górnym biegu rzeki Skawy i Raby. Okolice Jordanowa można zaliczyć jako teren górski a najwyższe wzniesienia to Cupel 887 m, Zembalowa Góra 854 m, Luboń Mały 870 m, Stołowa Góra 840 m.
Położenie w dolinach śródgórskich stwarza korzystny mikroklimat. Jordanów jest osłonięty przez pasma górskie co chroni je od niekorzystnych zmian atmosferycznych i ciśnieniowych.
Duże, nieskażone obszary leśne, którymi są pokryte łagodne pasma górskie stwarzają wspaniałe warunki dla osób mających problemy z chorobami układu krążeniowego i alergiami zwłaszcza u dzieci. Odległość zaledwie 10 km od Rabki jest potwierdzeniem istnienia wspaniałych warunków klimatycznych również w naszych stronach.
Przez Jordanów prowadzą ważne szlaki komunikacyjne: szlak kolejowy Zakopane ( ok. 40km ) – Kraków (ok. 60km) oraz drogi Wadowice – Jordanów – Rabka – Nowy Sącz, Kraków – Nowy Targ – Zakopane, Kraków – Jabłonka Chyżne. Blisko baseny termalne w Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej, Szaflarach. Także w odległości 500 metrów od Willi znajduje się kompleks otwartych basenów w Jordanowie. W odległości 40 km od Jordanowa możemy dojechać do Jeziora Orawskiego i Zalewu w Niedzicy. Polecamy także wybrać się na oddalony o kilkanaście kilometrów Spływ Dunajcem. .Jordanów jest dobrą bazą wypadową dla lubiących poznawać NOWE MIEJSCA. JEST TO OPTYMALNA KOMBINACJA DLA OSÓB SZUKAJĄCYCH NOCLEGU W POBLIŻU RABKI ZDRÓJ, LECZ W DUŻO BARDZIEJ KAMERALNEJ, ZACISZNEJ ATMOSFERZE. Nasz obiekt jest spokojnym i oddalonym od miejskiego zgiełku miejscem,mamy duży ogród malowniczo położony 200m od głównej drogi.